Wataha zrzesza miłośników motocykli. Każdy z nas jeździł w przeszłości na WSK SHL CZ i sprzęcie jaki był w tamtych czasach dostępny. Po latach przerwy miłość do motocykli powróciła i ponownie cieszymy się jazdą.
Wszystko zaczęło się w 2006 roku, kiedy to Przemo i Byku postanowili zakupić motocykle. Przemo nabył Yamahę XV Viagro 535 a Byku Yamahę XVS Drag Stara 650 Custom i tak to się zaczęło. Jesienią 2007 roku dołączyli do nich Borko i Wuja, którzy dosiadali Intruderów Suzuki VL 800 Volusia. Podczas jesienno zimowych spotkań narodził się pomysł stworzenia grupy motocyklowej. Grupa postawiła sobie za cel organizowanie wspólnych wyjazdów turystycznych i uczestnictwo w imprezach motocyklowych. Przyjęto nazwę Wolna Grupa Motocyklowa Wataha Gryfino.
W 2008 roku Wataha rozpoczęła wspólne wyjazdy. Pierwszy wyjazd 20 kwietnia do Stargardu i Pyrzyc. Następnie: Święto Junaka , Dni Cedyni, Niederfinow, Sułomino. We wrześniu wyjechaliśmy na pierwszy zlot motocyklowy w Lubniewicach. W dniu 9 marca 2011 roku Wataha przyjęła regulamin Grupy.
W dniu 6 kwietnia 2011 roku Byku (jeden z założycieli) wraz z grupą członków dobrowolnie zrezygnowali z czlonkowstwa i założyli nową Grupę Horda Gryfino.

Jazda to jest życie - zdjęcie wykonane na zlocie Faker See 2010.